Masáže

Relaxační masáž

Je zvláště důležitá v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží.

Technika masáže umí pomoci od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu.

Používají se při ní jemnější a pomalé hmaty pro navození klidu a pohody.

(K dosažení  správného efektu je důležitá i pravidelnost !!)

Ceny za všechny služby najdete v ceníku.

Čokoládová masáž

luxusní čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny milovníky její nádherné vůně. Čokoláda má totiž kromě báječné chuti také výborné relaxační a regenerační účinky. Obsahuje velké množství antioxidantů, skvěle působí proti celulitidě, tonizuje a hydratuje Vaši pokožku a jemné částečky kakaa se postarají o peeling. Kromě vyhlazené a mladě vypadající pokožky si z masáže odnesete i vynikající náladu, protože čokoládová masáž podporuje tvorbu hormonu štěstí a tak dosáhnete úžasného uvolnění. Zapomenete na stresy z běžného dne a zrelaxujete své tělo i mysl.

Čokoládová masáž je však pouze začátek.

Ceny za všechny služby najdete v ceníku.

Čokoládový zábal

Poté si užijete relaxační zábal z pravé čokolády a zatímco budete odpočívat a vnímat její krásnou vůni, masérka provede po dohodě  například masáž chodidel. Sladký luxus čokoládové masáže potěší nejen milovníky kakaových dobrůtek.

Ceny za všechny služby najdete v ceníku.

Lymfatická masáž

často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci.

Lymfatická masáž je populární kosmetická metoda, která umožňuje odstraňování celulitidy. Jde však o uznávanou léčebnou metodou s širšími možnostmi využití, např. při léčení chronických otoků. Lze ji provádět jak manuální technikou, tak pomocí řady speciálních přístrojů – přístrojová lymfodrenáž. Tato masáž má díky zlepšení proudění mízy přispět k odvádění nečistot z krve. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků a vyřešit tak zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž spíše uškodila

Kdy masáž neprovádět

  • při onkologickém onemocnění
  • při otocích způsobených onemocněním srdce, jater, ledvin
  • při akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění
  • při akutním žilním onemocnění
  • při zeleném očním zákalu
  • při neléčené hypertenzi.

Reflexologie

Reflexologie, nebo též zónová terapie je americká varianta akupresury, kterou vymyslel ve 20. letech 20. století  W.H. Fitzgerald. Soustřeďuje se na masáže nebo stlačování specifických bodů, obvykle na chodidlech či na rukách. Používá mapy obsahující reflexní zóny odpovídající jednotlivým částem těla a orgánům. Mapy se u různých zdrojů liší, tím je často zpochybňována důvěryhodnost metody. Přirozenou formou reflexní terapie (akupresury) je chůze či turistika naboso v přírodním terénu, viz heslo Turistika naboso.

Ceny za všechny služby najdete v ceníku.

Medová masáž

Princip medových masáží

Při medové masáži leží pacient na břiše. Masér mu potře záda medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Správně namíchaný med se tedy nanáší na různé části těla a vhodnými masážními technikami se oblast zpracovává. Během masáže se konzistence medu mění, protože se do ní vylučují škodlivé látky z těla, a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouho, cca 60 minut. Med vlivem napětí a podtlaku vytahuje z těla škodlivé látky, houstne a zbarví se. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem nebo papírovým ubrouskem. Po masáži je vhodný krátký odpočinek v teple.

Průbeh masáže

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého sezamového oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla. Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. Pokud jste nevěřili, že by se právě ve Vašem těle nacházelo takové množství škodlivin, můžete se sami přesvědčit. Zbytky medu pak masér setře ubrousky a nakonec vlhkým ručníkem.

Zravý člověk může absolvovat 1 měsíčně, při akutních potížích 2 týdně po dobu 1 měsíce nebo 1 týdně 2 měsíce

Ceny za všechny služby najdete v ceníku.

 

 

 

Napsat komentář